Inner Banner

سرمایه گذاری خطر پذیر
فن آوران و نوآوران در فضای کسب و کار امروزی، علاوه بر دانش و تخصص، نیازمند سرمایه برای راه اندازی و توسعه ایده خود هستند. صندوق دانش بنیان پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی با بهره مندی از تجربیات موجود و پس از انجام ارزیابی های لازم، اقدام به سرمایه گذاری خطر پذیر بر روی ایده ها و کسب و کارهای توسعه پذیر در حوزه برق و انرژی میکند.

 

ارائه انواع تسهیلات
مطابق با قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، صندوق دانش بنیان پژوهش و فناوری صنعت برق و انرژی بخشی از منابع خود را به اعطای تسهیلات اختصاص می‌دهد. صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند از محل این تسهیلات به فعالیت‌هایی چون اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه و … در چارچوب اساسنامه کلی این صندوق‌ها (مصوب هیات وزیران) بپردازند.
لازم به ذکر است ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان برای محصولات غیردانش‌بنیان، شرکت‌های فناور غیردانش‌بنیان، خلاق و استارت‌آپ‌ها از این محل بلامانع است.

 

صدور ضمانت نامه 

طبق اساسنامه صندوق، صدور ضمانت نامه‌های مختلف از جمله حمایت‌هایی است که جهت تسهیل امور شرکت‌های دانش بنیان و نوآور در قالب (آیین نامه تضمین معاملات دولتی، مصوبه بند خ و تصویب نامه اساسنامه صندوق مصوب هیأت وزیران)، انجام می‌پذیرد.