Inner Banner
امتیاز دهید :

سرفصل های در نظر گرفته شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری برق و انرژی برای حمایت از تولید محصولات (کالا و خدمت) دانش‌بنیان صنعت برق

سرفصل های در نظر گرفته شده  از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری برق و انرژی برای حمایت از تولید محصولات (کالا و خدمت) دانش‌بنیان صنعت برق
تاریخ : ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ / تعداد بازدید : 1172

1- تکمیل و ارتقاء محصولات دانش بنیان
شرکت‌هایی که قصد نمونه‌سازی صنعتی (تکمیل یا ارتقای اساسی محصول دارای تاییدیه دانش‌بنیان) یا ظرفیت‌سازی برای ورود محصول دانش بنیان به بازار از طریق تولید تعداد محدودی از آن را دارند، می‌توانند جهت تامین هزینه‌های تحقیقاتی یا تولید در مقیاس محدود شامل نیروی انسانی، مواد اولیه، برون‌سپاری و تجهیزات ضروری (در مقیاس محدود) از "تسهیلات نمونه‌سازی" بهره‌مند شوند.
شرایط:
- کارمزد 4% و حداکثر زمان تنفس و بازپرداخت 3 سال
- پرداخت به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت طرح
- الزام به ارائه طرح (فنی، بازار و مالی) با تکمیل کاربرگ درخواست "تسهیلات نمونه‌سازی"

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست به لینک زیر مراجعه نمایید.

تسهیلات نمونه سازی
2- توسعه زیرساخت تولید محصولات دانش بنیان
شرکت‌هایی که جهت ایجاد ظرفیت‌های جدید، افزایش ظرفیت تولید یا کیفی‌سازی تولید محصولات دانش‌بنیان نیاز به سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی دارند، جهت تامین هزینه‌های احداث محل تولید (در مقیاس محدود)، خرید تجهیزات و ماشین‌آلات، تاسیسات، تجهیزات آزمایشگاهی، کنترل‌کیفی و تجهیزات کمکی تولید، می‌توانند درخواست خود را در قالب "تسهیلات تولید صنعتی" ارائه نمایند.
شرایط:
- نرخ سود 11% و حداکثر زمان تنفس و بازپرداخت 7 سال
- پرداخت به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت طرح
- الزام به ارائه طرح (فنی، بازار و مالی) با تکمیل کاربرگ درخواست "تسهیلات تولید صنعتی"

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست به لینک زیر مراجعه نمایید.

تسهیلات صنعتی 

3- تولید محصولات و خدمات دانش بنیان
شرکت‌هایی که مجوزهای لازم برای عرضه محصولات دانش بنیان در بازار را اخذ نموده اند و نیاز به تامین هزینه‌های جاری تولید و فروش محصول دانش‌بنیان یا تامین کسری نقدینگی مورد نیاز برای اجرای قراردادهای جاری مربوط به محصولات دانش‌بنیان دارند؛ جهت تامین هزینه‌های مورد نیاز از قبیل نیروی‌انسانی، مواد اولیه، برون‌سپاری، اجاره محل و انرژی می توانند درخواست خود را در قالب "تسهیلات سرمایه در گردش" یا " تسهیلات سرمایه در گردش بانکی" ارائه نمایند.
   شرایط:
- نرخ سود 11% و حداکثر مجموع زمان تنفس و بازپرداخت 2 سال
- پرداخت به صورت مرحله‌ای و متناسب با پیشرفت طرح
- الزام به ارائه طرح (فنی، بازار و مالی) با تکمیل کاربرگ درخواست "تسهیلات سرمایه در گردش" (درخصوص تسهیلات سرمایه در گردش بانکی نیازی به طرح توجیهی نیست)

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست به لینک زیر مراجعه نمایید.

تسهیلات سرمایه در گردش 

4-تحریک تقاضا و توسعه‌ی بازار محصولات دانش بنیان 
توسعه بازار و کمک به فروش محصولات دانش بنیان از طریق تامین بخشی از منابع مورد نیاز خریداران با "تسهیلات لیزینگ (فروش اقساطی)" یا "تسهیلات استصناع (سفارش ساخت)" میسر است. "تسهیلات لیزینگ (فروش اقساطی)" برای محصولات دانش بنیان که مجوزهای لازم برای عرضه در بازار را اخذ نموده و تولید و آماده فروش ‌باشند تعلق می‌گیرد. "تسهیلات استصناع (سفارش‌ساخت)" برای محصولات دانش‌بنیان که سفارشی‌ساز بوده و مشتری مشخصی دارد و نقدینگی مورد نیاز برای تامین هزینه‌های جاری ساخت محصول (نیروی‌انسانی، مواد اولیه، برونسپاری، اجاره محل و انرژی) از محل پیش پرداخت مشتری قابل تأمین نیست تعلق می‌گیرد. در هر دو نوع از تسهیلات، مشتری محصول در صورت فروش اقساطی نسبت به خرید یا سفارش ساخت اقدام خواهد کرد.
شرایط:
- نرخ سود 10% برای مواردی که شرکت کمتر از 10 میلیارد تومان از این تسهیلات استفاده کرده باشد
- نرخ سود 14% برای مواردی که شرکت بین 10 تا 20 میلیارد تومان از این تسهیلات استفاده کرده باشد
- نرخ سود 18% برای سایر موارد
- حداکثر مجموع زمان تنفس و بازپرداخت 3 سال
- پرداخت به صورت یکجا برای "تسهیلات لیزینگ (فروش اقساطی)"
- پرداخت به صورت مرحله ای و متناسب با پیشرفت طرح برای "تسهیلات استصناع (سفارش ساخت)"
- برای شرکت های فعال در حوزه ماشین‌سازی و محصولات بدون مشابه داخلی سقف بندهای فوق 10 میلیارد تومان بیشتر می‎شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست به لینک زیر مراجعه نمایید.

تسهیلات لیزینگ

تسهیلات استصناع 

5- توسعه فعالیت‌های شتابدهی و فضای نوآوری
5-1 توسعه خدمات شتابدهی
تسهیلات " توسعه خدمات شتابدهی" در راستای کمک به راه اندازی کسب و کارهای استارت آپی از طریق تامین‌مالی شتابدهنده‌های دانش‌بنیان است. در این تسهیلات تامین بخشی از هزینه‌های نیروی انسانی مستقر در هسته‌ها، مواداولیه مورد نیاز جهت نمونه‌سازی، برون‌سپاری، مشاوره و منتورینگ هسته‌های شتابدهنده ارائه می‌شود.
شرایط:
-  نرخ  4% و مجموع زمان تنفس و بازپرداخت 3 سال
- سقف تسهیلات  3 میلیارد تومان
- هر شتابدهنده متناسب با فعالیت‌های قبلی شتابدهنده با توجه به تعداد هسته‌های مستقر قبلی، نیروی انسانی، هزینه‌های قبلی انجام شده و فضای استقرار و موفقیت در تبدیل هسته‌های قبلی به شرکت‌های تجاری امتیازی را کسب می‌کند و متناسب با آن تسهیلات اعطا می‌گردد.
-  اخذ مجدد این تسهیلات مشروط به رشد امتیاز کسب شده نسبت به تسهیلات قبلی و تسویه حداقل 20% از تسهیلات قبلی است.
5-2سرمایه بذری شتابدهنده‌ها
این تسهیلات در ازای جذب تیم‌های استارت‌آپی/هسته‌های فناور توسط شتاب دهنده‌های دانش‌بنیان و پس از عقد قرارداد شتابدهی قابل پرداخت است. این تسهیلات قرارداد محور است و مبلغ آن بر اساس قراردادهای شتاب‌دهنده با هسته‌ها تعیین می‌شود.
شرایط:
- نرخ 2% و مجموع زمان تنفس و بازپرداخت حداکثر 3 سال
- هر شتابدهنده پس از عقد قرارداد شتابدهی با تیم‌ها از سرمایه بذری شتابدهنده‌ها متناسب با فعالیت تیم استارت‌آپی می‌تواند استفاده نماید.
- شتابدهنده مورد حمایت از طریق این تسهیلات نباید با حمایت انجام شده در قالب هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده‌ها همپوشانی داشته باشد.
- مانده تسهیلات سرمایه بذری هر شتابدهنده حداکثر 500 میلیون تومان است.

آخرین اخبار